Що ми знаємо про професію програміст? Це фахівець, що розбирається в комп'ютерах, створює сайти, виконує програмування та інше. Однак насправді, ця професія охоплює досить великий спектр інформації та послуг, тому освоїти її не так легко, як здається. Щоб стати кваліфікованим фахівцем у сфері програмування потрібно освоїти дуже багато різної інформації, володіти аналітичним складом розуму та мати здорову нервову систему. Адже кожен програміст має знати чинні стандарти, мови програмування, складні коди та шрифти та постійно вдосконалювати свої навички. Крім того, ця професія вимагає довготривалого перебування за комп'ютером і постійної уваги. Тож не варто вважати, що програмісти цілими днями розважаються й отримують за це гроші. Ця професія доволі складна і має неабиякий шкідливий вплив на здоров’я людини. Саме про цей аспект роботи фахівців у сфері програмування ми хочемо поговорити в нашій статті. Які негативні сторони у професії програміст? Хто може стати фахівцем у сфері ІТ?

Курси програмування в Ужгороді

Чи легко бути програмістом?

Сьогодні однією з найбільш популярних професій є фахівець ІТ-технологій. При цьому буквально у всіх соцмережах нам пропонують освоїти цю професію буквально за кілька днів. Насправді це чистої води обман. Програмування - це наука, для освоєння якої знадобиться багато знань та зусиль. Вивчити мову програмування комп'ютера, розібратись з кодами та різного роду налаштуваннями - все це потребує навчання, яке займає доволі багато часу. Тож стати програмістом за тиждень чи два просто неможливо. Тому ми радимо вам не витрачати час та гроші на аферистів, які запевняють, що освоїти професію Айтівець - легко та просто і все за Вас зробить штучний інтелект. Щоб стати кваліфікованим фахівцем, потрібно витратити багато часу на навчання, мати неабияке терпіння. Однак варто зазначити, що у цієї професії є як негативні, так і позитивні сторони. Розглянемо їх детально.

До плюсів цієї професії слід віднести наступне:

  1. Попит на ринку праці. Працівники сфери ІТ, як правило, мають кілька варіантів працевлаштування. Сучасні компанії пропонують багато вакансій програміста, при цьому готові брати на роботу навіть початківців, але потрібно знати, що це лише  напівправда розрекламована курсами ІТ.
  2. Достойні умови праці. Сучасне життя українців внесло корективи в традиційний підхід до праці, змінивши роботу в офісі на роботу віддалено. Програмісти можуть працювати як в сучасному, зручному офісі (з ранку до ночі й не завжди в зручному), так і дистанційно – вдома (Ненормований робочий день). Крім того, зарплата у програмістів на досить високому рівні. Тож ця професія 100% приносить хороший прибуток. При цьому варто зазначити, що багато західних країн співпрацюють з українськими програмістами (Це нічого що в них часовий пояс інший – привикнете спати вдень, а працювати вночі), тож знайти високооплачувану роботу можна не тільки в межах нашої країни, але і закордоном.
  3. Саморозвиток та самореалізація. Освоївши професію програміста, ви маєте постійно вивчати нові технології та змінювати спеціалізацію, постійно підвищувати рівень кваліфікації, здобувати нові знання, адже технології не стоять на місці й ніколи не існує двох однакових проєктів.

А тепер розглянемо негативні сторони професії. Їх, як виявилось, достатньо. І основним мінусом професії програміста є довготривала, сидяча та малорухлива робота, яка негативно позначається на здоров’ї людини.

Курси програмування в Ужгороді

По-перше, постійне перебування за комп'ютером негативно впливає на органи зору та поставу. Тому вже після першого року роботи, багатьом фахівцям у сфері ІТ знайомі такі хвороби, як остеохондроз, синдром сухого ока, безсоння та інше. Програмісти проводять за комп’ютером не менше 8-9 годин в день, тому ця професія потребує витривалості та постійної уваги. Довготривале перебування перед монітором, неправильне харчування, емоційне перевантаження часто стають причиною виснаження організму. А такий стан здатен спровокувати розвиток доволі серйозних захворювань, в тому числі й онкологічних.

По-друге, фахівці сфери ІТ, як правило, стикаються з таким поняттям, як професійне вигорання. Коло спілкування програміста в рамках своєї роботи зазвичай складається з небагатьох людей, тож більшу частину робочого часу доводиться проводити за комп'ютером. Крім того, досвідчений Айтівець виконує декілька обов’язків одночасно - програмує, верстає, налаштовує сервери, спілкується із замовником тощо. Це, своєю чергою, виснажує емоційно, тому виникають проблеми з психікою, сном тощо.

По-третє, програміст повинен постійно вдосконалювати свої знання. Кожен новий проєкт потребує розв'язання складних задач, і часто, для цього потрібно освоїти нові технології. Тож програмісти навчаються постійно, що не може не виснажувати емоційний стан людини. Крім того, здобуття нових знань потребує багато вільного часу, а його у програміста немає. Тож навчатись доводиться після роботи або вночі. У зв’язку з цим виникають суперечки та сварки в родині, адже постійна відсутність чоловіка, тата, сина, не може не дратувати інших членів сім’ї.

Варто додати, що англійська мова для фахівця у сфері програмування є обов’язковою, тому вивчити її доведеться безумовно. Тому кожному Айтівцю доводиться встановлювати досить високу планку на мінімально необхідному рівні знань. Одним словом, без аналітичного складу розуму та схильності до вивчення іноземним мов, освоїти професію комп’ютерного програмування навряд чи вдасться.

І, звичайно, програміст дуже виснажується, адже постійна увага, самовдосконалення та сидячий образ життя негативно позначається на психоемоційному стані. Багато роботи доводиться дороблювати понаднормово, адже строки проєкту не завжди дозволяють повноцінно відпочити. Крім того, відпуск у програміста короткочасний, адже його робота змінюється новими й новими проєктами. Тож якщо ви вирішили знайти себе у сфері ІТ, то будьте готовими до того, що вільного часу у вас буде дуже мало.

Підсумовуючи все вищесказане, хотілося б зазначити, що всі професійні програмісти - люди, які віддають своїй роботі більшу частину життя. Тож хибно вважати що робота Айтівця легка! Ця професія хоч і популярна, однак має досить багато аспектів, які негативно позначаються на здоров’ї, стосунках в сім’ї та психоемоційному стані людини. Тому стати програмістом може лише та людина, яка готова йти на доволі великі жертви, заради досягнення цілі.

Порада програмістам:

1) Для збереження концентрації уваги - пийте чай Пуер замість кави.

Китайський Чай Пуер вважається корисним для здоров'я, адже йому приписують ряд позитивних властивостей, таких як підтримка шлунково-кишкового тракту та зниження рівня холестерину в організмі. Також йому приписують антиоксидантні та протизапальні властивості. Чай Пуер має також збудливий підбадьорливий ефект.

Купити чай Пуер можна тут - www.puer.ua

2) Займайтеся спортом щодня. (1 - плавання,  2 - біг, 3 - спортзал)


Online Promotion

Online Promotion

Вебдизайн, хоcтинг, SEO

Osypenko, 23
Ужгород, Закарпатська 88017

Пн. : 10:00 - 18:00
Вт. : 10:00 - 18:00
Ср. : 10:00 - 18:00
Чт. : 10:00 - 18:00
Пт. : 10:00 - 18:00
Телефон
+38 (050) 289-20-60

Працюємо по перерахунку

Вебдизайн seo smm Розробка логотипів Підтримка сайтів